Nasza historia

Początki

Piekarnia-Ciastkarnia Bogdan Jarząb swoją działalność rozpoczęła w grudniu 1991 roku. Jej założycielem jest certyfikowany Mistrz Piekarski Bogdan Jarząb, który po uzyskaniu tytułu otworzył pierwszy zakład piekarniczy, mieszczący się w kamienicy przy ul. Piotra Skargi w Grudziądzu. Początkowo całym procesem produkcyjnym i logistycznym zajmował się wyłącznie Szef. Początki nie były łatwe, jednak w ciągu 30 lat firma rozwinęła się od małego sklepiku w sieć sklepów znanych w całym regionie.

Rozwój

Z biegiem czasu pyszne i chrupiące pieczywo wypiekane z miłością według własnych receptur znalazło szerokie grono stałych odbiorców. To zaowocowało otwarcie kolejnych sklepów firmowych, także poza Grudziądzem. Prężnie działająca i stale rozwijająca się piekarnia potrzebowała większego zaplecza i coraz więcej rąk do pracy. W związku z tym, w 1998 roku proces produkcyjny przeniesiony został do Dąbrówki w gminie Płużnica. Budynek dawnej szkoły został przystosowany na potrzeby zakładu produkcyjnego z nowoczesną linią produkcyjną i jest dziś główną siedzibą firmy.

Nowy zakład to także nowe możliwości i nowa wizja przyszłości firmy kreowana w dużej mierze przez synów założyciela. Tomasz, Jacek i Piotr Jarząb stopniowo zaczęli wdrażać swoje pomysły poszerzając dotychczasową ofertę. W 2000 roku uruchomiono w Dąbrówce produkcję ciast, ciasteczek oraz tortów. Rosnący apetyt klientów na słodkie wyroby spod znaku firmowego Piekarni-Ciastkarni Bogdan Jarząb sprawił, że potrzebna była kolejna rozbudowa zakładu. W 2015 roku w Wąbrzeźnie zaczęła funkcjonować Pracownia Tortów Artystycznych, gdzie powstają niezwykłe torty z masy cukrowej charakteryzujące się nie tylko pięknym wyglądem, ale i niepowtarzalnym smakiem.

W 2016 roku firma obchodziła jubileusz 25- lecia istnienia. Była to doskonała okazja do spotkania się w licznym gronie – wszystkich pracowników oraz zaproszonych gości – w końcu nie samą pracą człowiek żyje….

Kolejne lata działalności firmy opierały się na poszukiwaniu koncepcji dalszego rozwoju marki i uatrakcyjniania oferty produktowej. Wynikiem tych prac są sklepy firmowe wyposażone w oddzielne stanowiska pracy, przy których każdego dnia można obserwować pracę piekarza, a także kupić ciepły chlebek prosto z pieca.

Od 2020 roku logo firmowe kojarzone jest przez naszych klientów także z lodami. W każdym sklepie firmowym oferujmy intensywne w smaku i orzeźwiające lody rzemieślnicze produkowane według własnych receptur. Nowy rozdział w historii firmy to także mała kawiarenka w Chełmży – miejsce, w którym można miło spędzić czas rozkoszując się firmowymi słodkościami i aromatyczną kawą.

Wielkim firmowym sukcesem roku 2020 było pobicie ogólnopolskiego rekordu na największy tort. 14 lutego podczas obchodów 19 Walentynek Chełmińskich na Rynku w Chełmnie nasi cukiernicy wykonali największy tort w kształcie serca (660 kg! o wymiarach: 5,6 m x 5,3 m), ustanawiając tym samym nowy rekord Polski.

Obecnie

Efektem ciężkiej pracy założyciela firmy i Jego synów są dwa prężnie rozwijające się zakłady produkcyjne w Dąbrówce i Wąbrzeźnie. W tych miejscach produkowane są wszystkie firmowe specjały, które codziennie zachwycają swym smakiem naszych klientów.

Swój sukces firma zawdzięcza także wykwalifikowanym pracownikom, którzy każdego dnia sumiennie wykonują swoją pracę. Obecnie Bogdan Jarząb zatrudnia około 180 pracowników. Dodatkowo praktyczną naukę zawodu odbywa około 40 uczniów kształcących się w zawodzie piekarz, cukiernik oraz sprzedawca. W różnych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego działa obecnie 27 sklepów firmowych.

Jesteśmy codziennie blisko ludzi, dostarczamy świeże pieczywo, pyszne ciasta, ciasteczka i piękne torty. W swoich działaniach pamiętamy także o tych, którzy pomocy potrzebują najbardziej, dlatego w miarę możliwości wspieramy firmowymi wypiekami różne akcje charytatywne. Firma stawia na rozwój i nowe technologie, a zatem mogą się Państwo spodziewać kolejnych sklepów i nowych asortymentów.

Poza sklepami firmowymi jesteśmy dla Was w mediach społecznościowych, gdzie informujemy o wszystkim, co się u nas dzieje.